18 May 2011

Değiştirememe

Bende böyle bir sorun var canlar cinler. Bana gelen ve değiştirmek istediğim hediyeleri bir türlü değiştiremiyorum. Yok canıımm öyle gönül bağından, ayıp olur'dan falan değil tamamen ve de sadece savsaklamaktan. Hep süresini geçiriyorum o değiştirme kartlarının ve tarzım olmayan, kullanmayacağım bir sürü ıvız zıvır elimde kalıyor. Doğum günümde gelen bir hediyeyi yine değiştiremedim. Fakat bu sefer iş iyice çığırından çıktı. Geldiğinin 2. haftası  gayet kararlı bir şekilde  koşa koşa değiştirmeye gittim. Hem de  4 gün  vaktim varken. Son dakikaya kalmadan!! Bi halt beğenemedim yerine. Bu sefer dedim ki kasadaki görevliye "Ben şimdi değiştiremezsem bunu kesin elimde kalır. İyisimi siz bana tam da bunun tutarı kadar ve çantamda taşıyabileceğim büyüklükte herhangi bir şey verin ve ben daha sonra istediğim bir şeyler ile  değiştireyim". "Tamam" dedi sevimli çocuk ve bana çirkin bir kolye verdi yerine. Hayatta yüzüne bakmam yani.  "Olur mu?" dedi. "aaa tabii ki olur. Ben zaten onu değiştireceğim. Sadece çantama sığsın ki her daim yanımda taşıyabileyim. Ara ara bakar, beğendiğim bir şeye denk geldim mi değiştiririm ben onu" dedim sırıta sırıta.
Tahmin edin sonunda ne oldu??
Kolyeyi aldığımın da üstünden 1 ay, 5 gün geçti ve ben  dün akşam sonunda o kolyeyi çantamdan çıkartıp kütüphaneye koydum. Neden kütüphane? Çirkin dedim ya şekerim. Bir heves koşa koşa diğer kolyelerin yanına koyamadım. Elimin altında en yakın yer kütüphaneydi ve oraya bırakıverdim...
Sayemde gereksiz ve de çirkin bir kolyem oldu dosta düşmana duyurulur. Tembel miyim neyim allasen??  Hatun kısmı deli olur alışveriş diye. Bendeki arıza nedir? Sanırım paşa gönlüm. Paşa gönlüm öyle zorlamalara gelmez, gelemez. Canı istedimi tam da istediği yerden  ve de istediği zamanda gidip alacak. Öyle eline değiştirme kartı tutuşturdun mu  olmuyor. Heep erteliyor. Sonunda da o değiştirme kartı elinde patlıyor...17 yorum:

plndrkn dedi ki...

sen yine para vermediğin bir şeyi değiştirmiyorsun. peki ya ben ne yapıyorum? para verdiğim şeyleri değiştirmiyor veya iade etmiyorum. sonrada zararımı hesaplayıp kendime küsüyorum :)

Ters Pabuçlar dedi ki...

HEDİYELERİ BENDE DEĞİŞTİREMİYORUM BEN FAZLA HEDİYE ALAN BİRİ DEĞİLİM ALLAHTAN AMA OĞLUMUN DOĞUM HEDİYELERİNDEN KALAN 8 ADET KOT PANTOLONU VAR FAKİR FUKARAYA DAĞITICAZ ARTIKIN

gezenti dedi ki...

Bende zorla bir şey beğenebilenlerden değilimdir. Genellikle değiştirmeye gittiğimde beğenemem. Ama çözümü hediye çeki almakta buldum. Gelen hediyeye karşılık bir şey beğenip alamazsam hediye çeki alıp çıkıyorum mağazadan. Sonrasında başka bir zaman küt diye bir şey beğendiğimde elimde az da olsa fazla da olsa onun bir kısmını karşılayacak bir çek oluyor ve bu da özellikle tutarı yüksek olan şeylerde hoş bir durum yaratıyor. Tavsiye ederim. :)

NzN dedi ki...

plndrkn,
beterin beteri de varmış yani :)

Ters pabuçlar,
hediye yerine hediye çeki verilmesi sanırım en güzeli bu gibi durumlarda. tabii en az 1 yıllık geçerliliğinin de olması lazım ki işe yarasın. yoksa yine elimizde kalır onlar bizim :)

NzN dedi ki...

gezenti,
ama her mağazadan da hediye çeki vermiyorlar ki yerine. genelde 1 ay geçerliliği olan değiştirme kartları veriyorlar ki onları da ben bi türlü yakalayamıyorum :(

Sazan dedi ki...

Valla şekerim ben itina ile değiştiririm, sen yolla onları bana, ben değiştireyim, haaa sana dönüşü olur mu bilmem :) ama kütüphanen kalabalık olmaz en azından :)

Nası fikir?

Meyra dedi ki...

bence senin sorunun alışveriş modunda olmaman canım:) bende bu istek olmadımı kılımı kıpırdatmanda:)

FerahFeza dedi ki...

Meyra dogru soylemis, modunla alakali olsa gerek :) Yoksa begenmedigin seyi neden alip cikasin :)
Bende degistiremem hediyeyi,sonucta o insan onu secmis sana getirmis, istemezsen degistir der ama ici gider, bozulur sanki :)
Aylar gecer, neden benim aldigim kolyeyi takmiyor acaba diye dusunup sordu diyelim, ne diyicen :)))
Ama madem oraya kadar gittin. Degistirmeyi aklina koydun, once bi bakin magazada, birseyler begen, sonra degisim istegini dile getir, degerine gore birsey sec, gerisi kolay...Ama begendigin sey alinmali, begenmedigin seyi almaktansa birak elinde kalsin o secilmis hediye :)
Allam karisik mi yazdim ne :) Anlamissindir sen beni :)

Pilli Petro dedi ki...

bana gelen hiç bi hediyeyi değiştirmem biliyo musun, hatta birine bile vermem. saklarım öyle pis bi huy aslında bağlılık yaratıyo :D

Ekşimsi Erik dedi ki...

Kolyeyi nasıl vermişler anlayamadım : )

Gulcin dedi ki...

O degistirme kartindaki son gunden once magazalara girebilmisligim yok henuz :)

A-H dedi ki...

cirkin kolye?? hahahaha bu da iyiymis ya :)

NzN dedi ki...

Sazan,
al şekerim en azından birinin işine yarar :)

Meyra,
mecburen ve tanımlanan bir zamanda alışverişe evet gıcığım ben. paşa gönlüm bilmeli, di mi ama ? :)

NzN dedi ki...

Ferazfeza'm,
ahh şekerim bakmaz olur muyum oralara kadar gitmişken o mağazanın her bir köşesine. Sorun şu ki o anda, o mağazada beğendiğim hiç bir şey göremiyorum ve onun yerine değiştirme süresini uzatmak için herhangi bir şey alıp çıkıyorum ben. Yoksa beğenmediğim bir şeyi almak gibi bir sorunum yok allahtan :)

NzN dedi ki...

pilli'cim,
en azından sen bile isteye yapıyosun şekerim bunu. o zaman batmaz insana :)

NzN dedi ki...

Ekşimsi Erik,

Ben "aynı rakama çantada taşınacak boyutlarda ne varsa verin" deyince onlar da direkt o çirkin kolyeyi verdiler. Ben de 1 ay taşıdım o kolyeyi çantamda değiştirmek amacıyla. sonuç ise ortada....

:)

NzN dedi ki...

A-H,
ne var yani ?!! çirkin mirkin artık o benim :))